Pokoje Noclegi Ciechocinek.

  noclegi ciechocinek, ciechocinek noclegi, pokoje ciechocinek, noclegi ciechocinek.

Ciechocinek to miasto w powiecie aleksandrowskim, w województwie kujawsko - pomorskim.

Słynne polskie uzdrowisko w Kotlinie Toruńskiej, w szerokiej dolinie Wisły. Ciechocinek leży na lewym brzegu Wisły.W północnej części uzdrowiska jest park Zdrojowy, założony w 1875 r. w stylu krajobrazowym z licznymi gatunkami drzew i krzewów (także egzotycznymi). Ciechocinek posiada również oryginalny rezerwat florystyczny - stanowisko słonorośli (m.in. soliród zielony, mlecznik nadmorski, aster solny). W centrum uzdrowiska znajduje się ujęcie wód solankowych.


W roku 1235 książę Konrad I Mazowiecki wystawił dokument, na mocy którego, przekazał Zakonowi Krzyżackiemu w wieczną dzierżawę dwie warzelnie soli. Ten zapis jest traktowany jako najstarsza pisemna wzmianka o Ciechocinku. Od tej pory pełnił on strategiczną rolę ośrodka warzelniczego w tym regionie.

Po I rozbiorze, kiedy Austria zagarnęła żupy solne w Wieliczce i Bochni, podjęto poszukiwania nadających się do eksploatacji źródeł solanki i największe odkryto właśnie w Ciechocinku. Na mocy "ustawy solnej" z 5 marca 1791 zamierzano wybudować warzelnię soli, lecz późniejsze burzliwe wydarzenia nie sprzyjały realizacji projektu.

W latach 20-stych XIX wieku, staraniem Stanisława Staszica i Ksawerego Druckiego-Lubeckiego rząd Królestwa wykupił solanki z rąk prywatnych. Budowę warzelni soli nadzorował Konstanty Leon Wolicki. Wybuch powstania listopadowego przeszkodził w uruchomieniu zakładu. Pełną eksploatację warzelni rozpoczęto w 1832 r. Od 1836 solanki zaczęto wykorzystywać także do celów leczniczych.

Ciechocinek otrzymał prawa miejskie w 1916 roku. W latach międzywojennych nastąpił dalszy rozwój i rozbudowa uzdrowiska, między innymi odwiercono pierwszą cieplicę.
noclegi ciechocinek, ciechocinek noclegi, pokoje ciechocinek, noclegi ciechocinek.
Podstawą rozwoju uzdrowiska są wody lecznicze: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe. Ze względu na uzdrowiskowy charakter w mieście praktycznie nie ma przemysłu, natomiast jest bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa (zobacz tutaj).